MENU
Ikast Marathon - Resultat, Diplom - 08-02-2019

Løbsdato: 08-02-2019

Navn

Klub

Løb

Tid

Marathon
1:Bo Kristensen IAMMarathon kl. 9004:40:04
2:Brian KlausenIkast-am / klub 100 marathon.Marathon kl. 9004:03:37
3:Camilla Maria Aniol NielsenMarathon kl. 9004:12:31
4:Jens Rasmussen Jr-manuelterapi.DkMarathon kl. 9003:55:17
5:Jesper Klysner Agri NordMarathon kl. 9003:47:02
6:Karen HolmMarathon kl. 9004:07:05
7:Karin EriksenIkast Atletik og Motion Marathon kl. 9004:08:58
8:Ken PoulsenExpedit sportMarathon kl. 9003:32:48
9:Klaus EgedesøMarathon GlobetrottersMarathon kl. 9005:11:55
10:Kristine SchmellingMarathon kl. 900DNS
11:Lars Pedersen Bjerringbro Marathon kl. 9003:42:22
12:Lars TroelsenLions GiveMarathon kl. 9004:40:04
13:Linda kempel Klub 100 Marathon kl. 9003:55:17
14:Lisa KristensenSnejbjerg motion Marathon kl. 9004:54:54
15:Michal SzpakMaratonyPolskie.PL TEAMMarathon kl. 9003:27:31
16:Per JessenMarathon kl. 9003:27:42
17:René ThomassenKlub 100 Marathon / FRIKTION.EUMarathon kl. 9003:47:02
18:Signe Bertelsen Team Triathlon Herning Marathon kl. 9004:12:00
19:Thorkil LundbergKlub 100 MarathonMarathon kl. 900DNS
20:Torben HobergKlub 100 marathonMarathon kl. 9003:40:59
21:Troels Lau NielsenSLKMarathon kl. 9003:54:00
22:Carsten Søby Jensen Ilskov Marathon kl. 10004:05:00
23:Jens Peter Rasmussen Den "bløde" ironmanMarathon kl. 10004:07:13
24:Johnny Bruno MikkelsenHerning LøbeklubMarathon kl. 10003:52:56
25:Kim Høxbro Givskov Løb / Skive Marathon kl. 10004:34:59
26:Lars Michael RasmussenKlub100 Marathon Danmark Marathon kl. 10003:34:02
Halvmarathon
27:Bent Andersen Skanderborg LøbeklubHalvmarathon kl. 9002:04:50
28:Betina Mikkelsen Runners Hammerum Halvmarathon kl. 900DNS
29:Brian W. AndersenHalvmarathon kl. 9002:18:32
30:Flemming NielsenIkastHalvmarathon kl. 9002:22:53
31:Frederik Marcus Hestbjerg RasmussenHalvmarathon kl. 9001:37:58
32:Gitte Meilgaard Christensen IAMHalvmarathon kl. 9002:13:54
33:Gunnar JensenHalvmarathon kl. 900DNS
34:Hanne Skov AndersenSkanderborg LøbeklubHalvmarathon kl. 9002:28:48
35:Hanne VilladsenIAMHalvmarathon kl. 9002:13:54
36:Heidi Bitsch Larsen IAM Halvmarathon kl. 9002:13:54
37:Ingermarie GerdsenHalvmarathon kl. 9002:20:00
38:Jens B ChristensenSparkær IFHalvmarathon kl. 9002:09:59
39:Jesper Wolf KasterDansk HalvmarathonklubHalvmarathon kl. 900DNS
40:Jonas Thorndahl Ikast atletik og motion/DHK Halvmarathon kl. 9001:49:39
41:Karsten Vile JensenIAMHalvmarathon kl. 9002:15:16
42:Knud Erik Jensen PoloHalvmarathon kl. 9002:03:10
43:Lars Amby Runners Hammerum Halvmarathon kl. 9002:09:49
44:Lea BachBrande motionHalvmarathon kl. 9002:29:00
45:Leif Hesselvig HGF-AMHalvmarathon kl. 9001:52:34
46:Lotte Keiser ChristensenHalvmarathon kl. 9002:09:59
47:Mette Lundø-NielsenRunners HammerumHalvmarathon kl. 9002:09:49
48:Mikael AndersenDansk HalvmarathonklubHalvmarathon kl. 9001:37:35
49:Niels BirchMogensenHalvmarathon kl. 9002:46:28
50:Nina Pedersen Runners HammerumHalvmarathon kl. 9002:09:49
51:Ole KristensenHalvmarathon kl. 9001:48:29
52:per jørgensenBAMHalvmarathon kl. 9001:34:25
53:Peter NielsenDansk Halvmarathon KlubHalvmarathon kl. 9001:57:06
54:Rene Falk KristensenIkast Atletik og MotionHalvmarathon kl. 9002:13:54
55:Rikke Moltke Skanderborg løbeklub Halvmarathon kl. 9002:04:49
56:Sanne EllingHalvmarathon kl. 9002:34:08
57:Sanne Nyby Runders Hammerum Halvmarathon kl. 9002:09:49
58:Sille Ehlert Mogensen2XCDOHalvmarathon kl. 9002:46:28
59:Søren ludvigsenHalvmarathon kl. 9001:56:18
60:Tanja Danfil Dansk Halvmarathon Klub Halvmarathon kl. 900DNS
61:Hanne LynardHalvmarathon kl. 11002:25:53
62:Hans Henrik LundgaardIkast MarathonHalvmarathon kl. 11001:53:00
63:Henrik BacheTeam GekkoHalvmarathon kl. 11001:57:12
64:Henrik BatzHGF A/M / DHKHalvmarathon kl. 11002:03:00
65:Jonas Brinch KyrsteinHGF A/M / DHKHalvmarathon kl. 11002:03:00
66:Josefine Hasle MølgaardDansk HalvmarathonklubHalvmarathon kl. 11002:21:42
67:Kaj Christian KristensenHalvmarathon kl. 1100DNS
68:Katja Andreasen Klub 100Halvmarathon kl. 11001:57:03
69:Kenneth HansenDansk HalvmarathonklubHalvmarathon kl. 1100DNS
70:Kenneth Thomsen Halvmarathon kl. 11001:57:00
71:Kristina DreehsenDansk Halvmarathon klubHalvmarathon kl. 1100DNS
72:Lars Foged NørgaardFunder LøbeklubHalvmarathon kl. 11002:02:29
73:Linette Juel bækgaardRunners.Dk.SilkeborgHalvmarathon kl. 11001:55:27
74:Mathias ThorndahlIkast-amHalvmarathon kl. 11001:57:42
75:Mona BergRunners DK SilkeborgHalvmarathon kl. 11001:55:27
76:Ninna SørensenHGF amHalvmarathon kl. 11002:03:05
77:Peter FrostRunners DK SilkeborgHalvmarathon kl. 1100DNF
78:Poul Erik Brogaard Runners DK Silkeborg Halvmarathon kl. 11002:06:16
79:Rikki LaursenDHKHalvmarathon kl. 11001:55:40
80:Søren Esko Nielsen Esko 67Halvmarathon kl. 11001:42:10
81:Søren RokkjærDansk HalvmarathonklubHalvmarathon kl. 11001:44:52
82:Thomas BorrisholtFunder LøbeklubHalvmarathon kl. 11001:53:30
83:Tove HenriksenRunners DK silkeborgHalvmarathon kl. 11002:06:13
84:Ulrik Koch Runners DK Silkeborg Halvmarathon kl. 11001:55:27
85:Winnie HedegaardTeam GekkoHalvmarathon kl. 11001:58:59
7,1 km
86:Madison Tarp7,1 km kl. 1000Ikke oplys
87:Majbritt Thorndahl Ikast atletik og motion7,1 km kl. 1000Ikke oplys
88:Marcus Tarp7,1 km kl. 10000:44:00
89:Sofie Lundø-NielsenRunners Hammerum7,1 km kl. 1000Ikke oplys
14,2 km
90:Claus Moldt14,2 km kl. 1000Ikke oplys
91:Claus Pedersen14,2 km kl. 10001:18:00
92:Emil Millward14,2 km kl. 1000Ikke oplys
93:Flemming Schulz14,2 km kl. 1000Ikke oplys
94:JesperPedersen14,2 km kl. 1000Ikke oplys
95:lina byrialsen14,2 km kl. 1000Ikke oplys
96:Liv Müller14,2 km kl. 1000Ikke oplys
 
 

Stribemarathon Information

Tilmelding

  • Online og betaling via mobilepay på tlf: 61167786 (Brian Klausen)
  • Max 99 deltagere

Distancer:

  • 1 runde - 7,1km - 25kr.
  • 2 runder 14,2km - 40kr.
  • Halvmarathon - 60kr.
  • Marathon - 100kr.
  • Eftertilmelding - +20kr.

Info / Rute:

Adresse: Thrigesvej 17 - 7430 Ikast (Ikast FC Fodbold)

Start marathon kl 9:00/10:00, start halv kl. 09:00/11:00, start 7 / 14km kl. 10:00

Rute: https://www.loeberute.dk/Track/Public/19cf959b-99b4-47bf-a4fa-14631c219239

Medaljer til marathon og halvmarathon samt diplom.

Løbet foregår efter klub100 marathons regler.

Faclitet:

Der er mulighed for bad / omklædning i start / målområdet.